O nas

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Ochrony Środowiska jest organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą przedsiębiorców działających na rynku gospodarki odpadami, będących organizacjami odzysku oraz wprowadzających do obrotu opakowania, produkty w opakowaniach oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Powołana w listopadzie 2014 r., reprezentuje i chroni interesy wszystkich jej członków zamierzających tworzyć, utrzymywać i propagować zrównoważony system gospodarowania odpadami. Działając na terenie całej Polski, zrzesza ponad stu przedsiębiorców, wśród których znajdują się podmioty o wieloletnim doświadczeniu w skutecznym zarządzaniu i gospodarowaniu odpadami.

Jednym z głównych celów Izby jest popularyzacja idei ochrony środowiska naturalnego z uwzględnieniem działań łączących proekologiczne zasady etyki, wysoką świadomość ekologiczną oraz efektywność ekonomiczną jej członków.

Dążąc do wzrostu pozycji polskich firm zajmujących się gospodarką odpadami, Izba tworzy warunki do skutecznego dialogu z przedstawicielami władzy publicznej, środowiskiem naukowym, konsumentami oraz środowiskiem mediów.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.